หมายเลขชิ้นส่วนของผู้ผลิตRBH3-16RBVB
รหัสสินค้า2672922
Product RangeRBH
เอกสารข้อมูลทางเทคนิค
Product RangeRBH
Switch MountingThrough Hole
No. of Switch Positions16 Position
Switching Voltage24VDC
Output CodeHexadecimal
Switching Current150mA
Switch ConstructionSealed
Actuator LevelFlushed
SVHCNo SVHC (04-Feb-2026)
ภาพรวมของผลิตภัณฑ์
The RBH3-16RBVB from Multicomp is a 3 x 3, 16 steps flat-head actuator with through hole mounting. The actuator has non switching rating of 24VDC, 400mA and switching rating of 24VDC, 150mA.
- 10,000 steps life and maximum operating force is 400gf.cm
- Initial contact resistance is 100mohm
- Dielectric strength is 250VAC
- Insulation resistance is 100Mohm
- Operating temperature is -60°C to +125°C
- Rotating actuation
- Thermoplastic nylon UL94V-0 base, actuator, cover material
- Brass with gold plated terminal
- Multicomp products are rated 4.6 out of 5 stars
- 12 month limited warranty *view Terms & Conditions for details
- 96% of customers would recommend to a friend
การใช้งาน
Industrial
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
Product Range
RBH
No. of Switch Positions
16 Position
Output Code
Hexadecimal
Switch Construction
Sealed
SVHC
No SVHC (04-Feb-2026)
Switch Mounting
Through Hole
Switching Voltage
24VDC
Switching Current
150mA