หมายเลขชิ้นส่วนของผู้ผลิตSH5010R00JS03
รหัสสินค้า1141237
Product RangeSH Series
เอกสารข้อมูลทางเทคนิค
Resistance10ohm
Product RangeSH Series
Power Rating50W
Resistance Tolerance± 5%
Resistor TerminalsSolder Lug
Voltage Rating1.285kV
Resistor TechnologyWirewound
Temperature Coefficient± 50ppm/°C
Resistor TypeHigh Power
Resistor MountingPanel Mount
Product Length50mm
Product Width29.4mm
Product Height15mm
Operating Temperature Min-55°C
Operating Temperature Max200°C
Qualification-
SVHCNo SVHC (16-Jul-2019)
ภาพรวมของผลิตภัณฑ์
- Resistance range from 0.1ohm to 51Kohm
- Utilize heat sink capability, ±5% tolerance
- Good mechanical protection
- 10W, 12.5W, 25, 50W power rating options
- 160V, 250V, 550V, 1285V limiting element voltage
- 800V, 1000V and 2000V dielectric strength (VRMS)
- <gt/> 10^4Mohm, <gt/> 3 x 10^4Mohm insulation resistance, ±50ppm/°C (Rn <gt/> 50 ohm) temperature coefficient
- Temperature limits from -55°C to +200°C
- High voltage, high power resistor
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
Resistance
10ohm
Power Rating
50W
Resistor Terminals
Solder Lug
Resistor Technology
Wirewound
Resistor Type
High Power
Product Length
50mm
Product Height
15mm
Operating Temperature Max
200°C
SVHC
No SVHC (16-Jul-2019)
Product Range
SH Series
Resistance Tolerance
± 5%
Voltage Rating
1.285kV
Temperature Coefficient
± 50ppm/°C
Resistor Mounting
Panel Mount
Product Width
29.4mm
Operating Temperature Min
-55°C