หมายเลขชิ้นส่วนของผู้ผลิต534B1104JL
รหัสสินค้า1144795
Product Range534 Series
เป็นที่รู้จักกันในชื่อ534-9007-104
หมายเลขชิ้นส่วนของคุณ
55 ในสต็อก
100 คุณสามารถจองสินค้าได้ทันที
| จำนวน | ราคา (ราคาสินค้าไม่รวม vat) |
|---|---|
| 1+ | THB1,470.440 |
| 2+ | THB1,443.750 |
| 3+ | THB1,417.050 |
| 5+ | THB1,390.360 |
| 10+ | THB1,363.660 |
| 20+ | THB1,246.540 |
ราคาสำหรับสินค้า:Each
ขั้นต่ำ: 1
หลายรายการ: 1
THB1,470.44
บันทึกของรายการ
เพิ่มไปยังใบยืนยันคำสั่งซื้อ ใบแจ้งหนี้ และใบจัดส่งสินค้าสำหรับคำสั่งซื้อนี้เท่านั้น
ข้อมูลผลิตภัณฑ์
ผู้ผลิตVISHAY
Product Range534 Series
เอกสารข้อมูลทางเทคนิค
Track Resistance100kohm
No. of Turns10Turns
Track TaperLinear
Power Rating2W
Resistance Tolerance± 5%
Potentiometer MountingPanel Mount
Shaft Diameter6.35mm
No. of Gangs1
Adjustment TypeRotary
Shaft Length20.6mm
Temperature Coefficient± 20ppm/°C
Potentiometer Type-
Resistor TechnologyWirewound
Potentiometer TerminalsSolder Lug
Resistor Case / Package-
Product Length39.67mm
Product Width-
Product Height-
Operating Temperature Min-55°C
Operating Temperature Max125°C
SVHCLead (25-Jun-2020)
ภาพรวมของผลิตภัณฑ์
- 7/8" round potentiometer
- Rear shaft extensions and support bearing
- Bushing and servo mount designs available
- Metric shaft available
- Resistance value ranges from 100 ohm to 100kohm
- Standard tolerance is ±5%
- Power rating is 2W
- Temperature coefficient is 20ppm/°C
- Number of turns is 10 and high torque
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
Track Resistance
100kohm
Track Taper
Linear
Resistance Tolerance
± 5%
Potentiometer Mounting
Panel Mount
No. of Gangs
Shaft Length
20.6mm
Potentiometer Type
Potentiometer Terminals
Solder Lug
Product Length
39.67mm
Product Height
Operating Temperature Max
125°C
No. of Turns
10Turns
Power Rating
2W
Product Range
534 Series
Shaft Diameter
6.35mm
Adjustment Type
Rotary
Temperature Coefficient
± 20ppm/°C
Resistor Technology
Wirewound
Resistor Case / Package
Product Width
Operating Temperature Min
-55°C