หมายเลขชิ้นส่วนของผู้ผลิต534B1102JL
รหัสสินค้า1144785
Product Range534 Series
เป็นที่รู้จักกันในชื่อ534-9007-102
หมายเลขชิ้นส่วนของคุณ
185 ในสต็อก
520 คุณสามารถจองสินค้าได้ทันที
| จำนวน | ราคา (ราคาสินค้าไม่รวม vat) |
|---|---|
| 1+ | THB1,396.040 |
| 2+ | THB1,339.720 |
| 3+ | THB1,283.390 |
| 5+ | THB1,227.060 |
| 10+ | THB1,170.730 |
| 20+ | THB1,090.640 |
ราคาสำหรับสินค้า:Each
ขั้นต่ำ: 1
หลายรายการ: 1
THB1,396.04
บันทึกของรายการ
เพิ่มไปยังใบยืนยันคำสั่งซื้อ ใบแจ้งหนี้ และใบจัดส่งสินค้าสำหรับคำสั่งซื้อนี้เท่านั้น
ข้อมูลผลิตภัณฑ์
ผู้ผลิตVISHAY
Product Range534 Series
เอกสารข้อมูลทางเทคนิค
Track Resistance1kohm
No. of Turns10Turns
Track TaperLinear
Power Rating2W
Resistance Tolerance± 5%
Potentiometer MountingPanel Mount
Shaft Diameter6.35mm
No. of Gangs1
Adjustment TypeRotary
Shaft Length20.6mm
Temperature Coefficient± 20ppm/°C
Potentiometer Type-
Resistor TechnologyWirewound
Potentiometer TerminalsSolder Lug
Resistor Case / Package-
Product Length39.67mm
Product Width-
Product Height-
Operating Temperature Min-55°C
Operating Temperature Max125°C
SVHCLead (25-Jun-2025)
ภาพรวมของผลิตภัณฑ์
The 534B1102JL is a 7/8-inch (22.2mm) Precision Multi-turn Wire wound Potentiometer with rear shaft extensions and support bearing. 10 turns and single gang, power rating of 2W and temperature coefficient of ±20ppm/°C.
- Bushing and servo mount designs available
- Special resistance tolerances to 1%
- Non turn lug
- Dual gang configuration and concentric shafts
- High torque and centre tap
- Special markings and front shaft extensions
- Servo unit available and slipping clutch
- Temperature coefficient is 20ppm/°C
- Number of turns is 10 and high torque
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
Track Resistance
1kohm
Track Taper
Linear
Resistance Tolerance
± 5%
Potentiometer Mounting
Panel Mount
No. of Gangs
Shaft Length
20.6mm
Potentiometer Type
Potentiometer Terminals
Solder Lug
Product Length
39.67mm
Product Height
Operating Temperature Max
125°C
No. of Turns
10Turns
Power Rating
2W
Product Range
534 Series
Shaft Diameter
6.35mm
Adjustment Type
Rotary
Temperature Coefficient
± 20ppm/°C
Resistor Technology
Wirewound
Resistor Case / Package
Product Width
Operating Temperature Min
-55°C