หมายเลขชิ้นส่วนของผู้ผลิตSTPS30100ST
รหัสสินค้า2353678
Product RangeSTPS3
หมายเลขชิ้นส่วนของคุณ
1,127 ในสต็อก
อยากได้เพิ่มใช่ไหม
| จำนวน | ราคา (ราคาสินค้าไม่รวม vat) |
|---|---|
| 1+ | THB25.240 |
| 10+ | THB24.630 |
| 100+ | THB24.470 |
ราคาสำหรับสินค้า:Each
ขั้นต่ำ: 1
หลายรายการ: 1
THB25.24
บันทึกของรายการ
เพิ่มไปยังใบยืนยันคำสั่งซื้อ ใบแจ้งหนี้ และใบจัดส่งสินค้าสำหรับคำสั่งซื้อนี้เท่านั้น
ข้อมูลผลิตภัณฑ์
ผู้ผลิตSTMICROELECTRONICS
Product RangeSTPS3
เอกสารข้อมูลทางเทคนิค
Repetitive Peak Reverse Voltage100V
Average Forward Current30A
Diode ConfigurationSingle
Diode Case StyleTO-220AB
No. of Pins3Pins
Forward Voltage Max800mV
Forward Surge Current300A
Operating Temperature Max150°C
Diode MountingThrough Hole
Qualification-
SVHCNo SVHC (25-Jun-2025)
ภาพรวมของผลิตภัณฑ์
- Avalanche rated
- Low VF
- Good trade-off between leakage current and forward-voltage drop
- High frequency operation
- Avalanche capability specified
การใช้งาน
Power Management, Automation & Process Control, Computers & Computer Peripherals
คำเตือน
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
Repetitive Peak Reverse Voltage
100V
Diode Configuration
Single
No. of Pins
3Pins
Forward Surge Current
300A
Diode Mounting
Through Hole
Qualification
Average Forward Current
30A
Diode Case Style
TO-220AB
Forward Voltage Max
800mV
Operating Temperature Max
150°C