หมายเลขชิ้นส่วนของผู้ผลิตSTM32F051C8U6
รหัสสินค้า2393638
Product RangeSTM32 Family STM32F0 Series Microcontrollers
หมายเลขชิ้นส่วนของคุณ
12,843 ในสต็อก
อยากได้เพิ่มใช่ไหม
| จำนวน | ราคา (ราคาสินค้าไม่รวม vat) |
|---|---|
| 1+ | THB117.470 |
| 10+ | THB90.080 |
| 25+ | THB88.950 |
| 50+ | THB87.820 |
| 100+ | THB86.690 |
| 250+ | THB85.560 |
| 500+ | THB84.430 |
| 1000+ | THB84.100 |
ราคาสำหรับสินค้า:Each
ขั้นต่ำ: 1
หลายรายการ: 1
THB117.47
บันทึกของรายการ
เพิ่มไปยังใบยืนยันคำสั่งซื้อ ใบแจ้งหนี้ และใบจัดส่งสินค้าสำหรับคำสั่งซื้อนี้เท่านั้น
ข้อมูลผลิตภัณฑ์
ผู้ผลิตSTMICROELECTRONICS
เอกสารข้อมูลทางเทคนิค
Device CoreARM Cortex-M0
Data Bus Width32 bit
Operating Frequency Max48MHz
Program Memory Size64KB
No. of Pins48Pins
IC Case / PackageUFQFPN
No. of I/O's39I/O's
InterfacesI2C, I2S, SPI, UART
RAM Memory Size8KB
ADC Channels10Channels
ADC Resolution12Bit
Supply Voltage Min2V
Supply Voltage Max3.6V
Operating Temperature Min-40°C
Operating Temperature Max85°C
IC MountingSurface Mount
MCU FamilySTM32
MCU SeriesSTM32F0
Qualification-
SVHCNo SVHC (25-Jun-2025)
ภาพรวมของผลิตภัณฑ์
- Microcontroller with ARM® 32bit Cortex™-M0 CPU, frequency up to 48MHz in 48 pin UFQFPN package
- CRC calculation unit, 64Kb flash, 8KB SRAM
- 2V to 3.6V voltage range, power-on/power down reset (POR/PDR)
- 4 to 32MHz crystal oscillator, internal 40KHz RC oscillator
- 39 GPIO, 5-channel DMA controller, 17 capacitive sensing channels
- (10 ext + 3 int) channels 12bit ADC, one 12bit DAC channel, two analogue comparators
- 1 (16bit) advanced control, 5 (16bit), 1 (32bit) general purpose and 1 (16bit) timers
- Calendar RTC with alarm and periodic wakeup from stop/standby
- SPI, I2C, CEC and USART communication interfaces
- Serial wire debug (SWD), 96bit unique ID, HDMI CEC interface, wakeup on header reception
คำเตือน
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
Product Range
STM32 Family STM32F0 Series Microcontrollers
Data Bus Width
32 bit
Program Memory Size
64KB
IC Case / Package
UFQFPN
Interfaces
I2C, I2S, SPI, UART
ADC Channels
10Channels
Supply Voltage Min
2V
Operating Temperature Min
-40°C
IC Mounting
Surface Mount
MCU Series
STM32F0
MSL
MSL 3 - 168 hours
Device Core
ARM Cortex-M0
Operating Frequency Max
48MHz
No. of Pins
48Pins
No. of I/O's
39I/O's
RAM Memory Size
8KB
ADC Resolution
12Bit
Supply Voltage Max
3.6V
Operating Temperature Max
85°C