ตัวเลือกสำหรับ STGIPS10K60A
พบผลิตภัณฑ์จำนวน1
ภาพรวมของผลิตภัณฑ์
The STGIPS10K60A is a SLLIMM™ small low-loss Intelligent Moulded Module provides a compact, high performance AC motor drive in a simple, rugged design. Combining ST proprietary control IC with the most advanced short-circuit rugged IGBT system technology. It is ideal for 3-phase inverters in applications such as home appliances and air conditioners. It features IPM 10A/600V, 3-phase IGBT inverter bridge including control ICs for gate driving and freewheeling diodes.
- Short-circuit rugged IGBT
- VCE(sat) negative temperature coefficient
- 3.3/5/15V CMOS/TTL inputs comparators with hysteresis and pull-down resistor
- Undervoltage lockout
- Internal bootstrap diode
- Interlocking function
- DBC substrate leading to low thermal resistance
- 2500VRMS/minute Isolation rating
- 5kΩ NTC thermistor for temperature control
การใช้งาน
Power Management, Motor Drive & Control, Consumer Electronics, HVAC
คำเตือน
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
IPM Three Phase Inverter
600V
125°C
Solder
10A
33W