หมายเลขชิ้นส่วนของผู้ผลิตSTGE200NB60S
รหัสสินค้า1293645
หมายเลขชิ้นส่วนของคุณ
79 ในสต็อก
อยากได้เพิ่มใช่ไหม
79 จัดส่งใน 3-4 วันทำการ(อังกฤษ สต็อก)
| จำนวน | ราคา (ราคาสินค้าไม่รวม vat) |
|---|---|
| 1+ | THB851.110 |
| 5+ | THB814.140 |
| 10+ | THB777.170 |
| 50+ | THB740.190 |
| 100+ | THB703.220 |
| 250+ | THB666.240 |
ราคาสำหรับสินค้า:Each
ขั้นต่ำ: 1
หลายรายการ: 1
THB851.11
บันทึกของรายการ
เพิ่มไปยังใบยืนยันคำสั่งซื้อ ใบแจ้งหนี้ และใบจัดส่งสินค้าสำหรับคำสั่งซื้อนี้เท่านั้น
ข้อมูลผลิตภัณฑ์
ผู้ผลิตSTMICROELECTRONICS
เอกสารข้อมูลทางเทคนิค
IGBT ConfigurationSingle
Continuous Collector Current200A
Collector Emitter Saturation Voltage1.6V
Power Dissipation600W
Operating Temperature Max150°C
No. of Pins4Pins
Transistor Case StyleISOTOP
IGBT TerminationScrew
Collector Emitter Voltage Max600V
IGBT Technology-
Transistor MountingPanel
Product Range-
MSL-
SVHCNo SVHC (25-Jun-2025)
ภาพรวมของผลิตภัณฑ์
The STGE200NB60S is a N-channel low drop PowerMESH™ IGBT using the latest high voltage technology based on a patented strip layout. STMicroelectronics has designed an advanced family of IGBTs, the PowerMESH™ IGBT with outstanding performances. The suffix S identifies a family optimized to achieve very low VCE(sat) (at maximum frequency of 1kHz).
- High input impedance (voltage driven)
- Low on-voltage drop (Vcesat)
- Off losses include tail current
- Low gate charge
- High current capability
การใช้งาน
Motor Drive & Control, Motor Drive & Control, Power Management
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
IGBT Configuration
Single
Continuous Collector Current
200A
Power Dissipation
600W
No. of Pins
4Pins
IGBT Termination
Screw
IGBT Technology
Product Range
SVHC
No SVHC (25-Jun-2025)
Continuous Collector Current
200A
Collector Emitter Saturation Voltage
1.6V
Operating Temperature Max
150°C
Transistor Case Style
ISOTOP
Collector Emitter Voltage Max
600V