หมายเลขชิ้นส่วนของผู้ผลิตBTB08-600BRG
รหัสสินค้า1057292
หมายเลขชิ้นส่วนของคุณ
64 ในสต็อก
|---|---|
| 1+ | THB44.560 |
| 10+ | THB20.850 |
| 100+ | THB18.550 |
| 500+ | THB14.490 |
| 1000+ | THB11.510 |
| 5000+ | THB11.280 |
ราคาสำหรับสินค้า:Each
ขั้นต่ำ: 1
หลายรายการ: 1
THB44.56
บันทึกของรายการ
เพิ่มไปยังใบยืนยันคำสั่งซื้อ ใบแจ้งหนี้ และใบจัดส่งสินค้าสำหรับคำสั่งซื้อนี้เท่านั้น
ข้อมูลผลิตภัณฑ์
ผู้ผลิตSTMICROELECTRONICS
เอกสารข้อมูลทางเทคนิค
Peak Repetitive Off State Voltage600V
On State RMS Current8A
Triac Case StyleTO-220AB
Gate Trigger Voltage Max1.5V
Peak Non Repetitive Surge Current80A
Holding Current Max50mA
No. of Pins3Pins
Operating Temperature Max125°C
Peak On State Voltage1.55V
Thyristor MountingThrough Hole
Product Range-
MSL-
SVHCNo SVHC (25-Jun-2025)
ภาพรวมของผลิตภัณฑ์
- Snubberless™, logic level and standard 8A triac suitable for general purpose AC switching
- On-state rms current IT(RMS) is 8A
- Repetitive peak off-state voltage 600V to 800V(VDRM / VRRM )
- Triggering gate current is 5 to 50mA
คำเตือน
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
Peak Repetitive Off State Voltage
600V
Triac Case Style
TO-220AB
Peak Non Repetitive Surge Current
80A
No. of Pins
3Pins
Peak On State Voltage
1.55V
Product Range
SVHC
No SVHC (25-Jun-2025)
On State RMS Current
8A
Gate Trigger Voltage Max
1.5V
Holding Current Max
50mA
Operating Temperature Max
125°C