หมายเลขชิ้นส่วนของผู้ผลิตBTA26-800BWRG
รหัสสินค้า2341701
หมายเลขชิ้นส่วนของคุณ
2,856 ในสต็อก
อยากได้เพิ่มใช่ไหม
| จำนวน | ราคา (ราคาสินค้าไม่รวม vat) |
|---|---|
| 1+ | THB189.770 |
| 5+ | THB170.790 |
| 10+ | THB160.670 |
| 50+ | THB149.280 |
| 100+ | THB139.160 |
| 250+ | THB134.100 |
ราคาสำหรับสินค้า:Each
ขั้นต่ำ: 1
หลายรายการ: 1
THB189.77
บันทึกของรายการ
เพิ่มไปยังใบยืนยันคำสั่งซื้อ ใบแจ้งหนี้ และใบจัดส่งสินค้าสำหรับคำสั่งซื้อนี้เท่านั้น
ข้อมูลผลิตภัณฑ์
ผู้ผลิตSTMICROELECTRONICS
เอกสารข้อมูลทางเทคนิค
Peak Repetitive Off State Voltage800V
On State RMS Current25A
Triac Case StyleTOP-3
Gate Trigger Voltage Max1.3V
Peak Non Repetitive Surge Current250A
Holding Current Max75mA
No. of Pins3Pins
Operating Temperature Max125°C
Peak On State Voltage1.55V
Thyristor MountingThrough Hole
Product Range-
MSL-
SVHCNo SVHC (25-Jun-2025)
ภาพรวมของผลิตภัณฑ์
The BTA26-800BWRG is a 25A insulated Snubberless™ TRIAC suitable for general purpose mains power AC switching. The Snubberless version is especially recommended for use on inductive loads, due to their high commutation performances. The BTA series provides an insulated tab (rated at 2500Vrms). It can be used as an ON/OFF or phase angle function in various applications.
- High current TRIAC
- Low thermal resistance with clip bonding
- High commutation (4 quadrant) or very high commutation (3 quadrant) capability
- UL1557 certified
การใช้งาน
Industrial, Motor Drive & Control, Lighting, Power Management
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
Peak Repetitive Off State Voltage
800V
Triac Case Style
TOP-3
Peak Non Repetitive Surge Current
250A
No. of Pins
3Pins
Peak On State Voltage
1.55V
On State RMS Current
25A
Gate Trigger Voltage Max
1.3V
Holding Current Max
75mA
Operating Temperature Max
125°C