หมายเลขชิ้นส่วนของผู้ผลิตBTA25-600B
รหัสสินค้า9801677
เอกสารข้อมูลทางเทคนิค
Peak Repetitive Off State Voltage600V
On State RMS Current25A
Triac Case StyleRD-91
Gate Trigger Voltage Max1.5V
Peak Non Repetitive Surge Current250A
Holding Current Max80mA
No. of Pins3Pins
Operating Temperature Max125°C
Peak On State Voltage1.55V
Thyristor MountingPanel
Product Range-
MSL-
SVHCNo SVHC (25-Jun-2025)
ภาพรวมของผลิตภัณฑ์
- High commutation performance
- Low thermal resistance with clip bonding
- High current operation
การใช้งาน
Motor Drive & Control, Industrial, Lighting
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
Peak Repetitive Off State Voltage
600V
Triac Case Style
RD-91
Peak Non Repetitive Surge Current
250A
No. of Pins
3Pins
Peak On State Voltage
1.55V
Product Range
SVHC
No SVHC (25-Jun-2025)
On State RMS Current
25A
Gate Trigger Voltage Max
1.5V
Holding Current Max
80mA
Operating Temperature Max
125°C