หมายเลขชิ้นส่วนของผู้ผลิตLC1D32BL
รหัสสินค้า3622575
Product RangeTeSys Deca Series
หมายเลขชิ้นส่วนของคุณ
6 ในสต็อก
อยากได้เพิ่มใช่ไหม
6 จัดส่งใน 3-4 วันทำการ(อังกฤษ สต็อก)
| จำนวน | ราคา (ราคาสินค้าไม่รวม vat) |
|---|---|
| 1+ | THB8,829.840 |
ราคาสำหรับสินค้า:Each
ขั้นต่ำ: 1
หลายรายการ: 1
THB8,829.84
บันทึกของรายการ
เพิ่มไปยังใบยืนยันคำสั่งซื้อ ใบแจ้งหนี้ และใบจัดส่งสินค้าสำหรับคำสั่งซื้อนี้เท่านั้น
ข้อมูลผลิตภัณฑ์
ผู้ผลิตSCHNEIDER ELECTRIC
รหัสสินค้า3622575
Product RangeTeSys Deca Series
เอกสารข้อมูลทางเทคนิค
Load Current Inductive32A
Relay MountingDIN Rail
Operating Voltage24V
Contact ConfigurationDPDT
No. of Poles3 Pole
Switching Power AC315kW
Switching Current AC150A
Coil Voltage VAC Nom-
Coil Voltage VDC Nom24V
Switching Power AC15hp
Load Current Resistive50A
Switching Current AC332A
ภาพรวมของผลิตภัณฑ์
- AC-1 and AC-3 utilisation category
- Rated operational voltage of 690VAC at 25Hz to 400Hz and 300VDC for power circuit
- Rated operational current of 50A at <lt/>= 440VAC (AC-1) and 32A at <lt/>= 440VAC (AC-3 ) for power circuit
- Motor power of 15KW at 415VAC to 440VAC, 50Hz/60Hz
- Control circuit voltage of 24VDC
- UL94 V-1 flammability
- Ambient operating temperature range from -5°C to 60°C
- IP2x front face degree of protection conforming to IEC 60529 standard
- Power dissipation per pole is 5W (AC-1) and 2W (AC-3)
- Rated breaking capacity of 550A at 440V for power circuit conforming to IEC 60947 standard
การใช้งาน
Automation & Process Control, Motor Drive & Control, Industrial
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
Load Current Inductive
32A
Operating Voltage
24V
No. of Poles
3 Pole
Switching Current AC1
50A
Coil Voltage VDC Nom
24V
Load Current Resistive
50A
Product Range
TeSys Deca Series
Relay Mounting
DIN Rail
Contact Configuration
DPDT
Switching Power AC3
15kW
Coil Voltage VAC Nom
Switching Power AC1
5hp
Switching Current AC3
32A