หมายเลขชิ้นส่วนของผู้ผลิตTCSD-15-01-N
รหัสสินค้า1753863
Product RangeTCSD Series
หมายเลขชิ้นส่วนของคุณ
35 ในสต็อก
อยากได้เพิ่มใช่ไหม
35 จัดส่งใน 3-4 วันทำการ(อังกฤษ สต็อก)
| จำนวน | ราคา (ราคาสินค้าไม่รวม vat) |
|---|---|
| 1+ | THB229.140 |
| 10+ | THB212.760 |
| 100+ | THB200.560 |
| 250+ | THB189.920 |
ราคาสำหรับสินค้า:Each
ขั้นต่ำ: 1
หลายรายการ: 1
THB229.14
บันทึกของรายการ
เพิ่มไปยังใบยืนยันคำสั่งซื้อ ใบแจ้งหนี้ และใบจัดส่งสินค้าสำหรับคำสั่งซื้อนี้เท่านั้น
ข้อมูลผลิตภัณฑ์
ผู้ผลิตSAMTEC
Product RangeTCSD Series
เอกสารข้อมูลทางเทคนิค
IDC Connector TypeIDC Receptacle
Contact GenderFemale
Pitch Spacing2mm
No. of Rows2 Row
No. of Contacts30Contacts
Connector MountingCable Mount
Contact MaterialBeryllium Copper
Contact PlatingTin Plated Contacts
SVHCNo SVHC (04-Feb-2026)
ภาพรวมของผลิตภัณฑ์
The TCSD-15-01-N from Samtec is a 2.00mm (0.0787") pitch TCSD series Tiger Eye IDC ribbon socket assembly with 30 contacts. This socket strip mates with Samtec TMM, TMMH, STMM, MMT, TW, MTMM, EHT, ETMM (-SR), ZSTMM series connectors. It complies with UL E111594 standard. Accepts lead size from 0.48mm (0.019inch) to 0.53mm (0.021inch) and insertion depth ranges from 2.8mm (0.113inch) to 3.17mm (0.125inch).
- High reliability Tiger Eye contacts
- Notch polarisation
- Current rating is 2.8A per pin (1 pin powered per row) (TCSD/STMM)
- 28AWG, 7/36 stranded, tinned, copper wire with gray PVC insulator
- Black glass filled polyester insulator
- Operating temperature range from -40?C to +105?C
- Contact resistance is 15mohm
- Beryllium copper (BeCu) contacts with 30?" (0.76?m) gold plating on contact area
การใช้งาน
Industrial
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
IDC Connector Type
IDC Receptacle
Pitch Spacing
2mm