หมายเลขชิ้นส่วนของผู้ผลิตEXBV8V104JV
รหัสสินค้า
ม้วนตัดแบ่ง2060173RL
เทปตัด2060173
Product RangeEXB-V8V Series
หมายเลขชิ้นส่วนของคุณ
พร้อมให้สั่งซื้อ
แจ้งเตือนฉันเมื่อมีสินค้าในสต็อก
ตัวเลือกบรรจุภัณฑ์
| ประเภทบรรจุภัณฑ์ | จำนวน | ราคาต่อหน่วย: | ทั้งหมด |
|---|---|---|---|
| ทั้งหมด ราคา (ราคาสินค้าไม่รวม vat) | THB39.00 | ||
เทปตัด & ม้วนตัดแบ่ง
| จำนวน | ราคา (ราคาสินค้าไม่รวม vat) |
|---|---|
| 10+ | THB3.900 |
| 100+ | THB2.570 |
| 500+ | THB1.980 |
| 1000+ | THB1.780 |
| 2500+ | THB1.610 |
บันทึกของรายการ
เพิ่มไปยังใบยืนยันคำสั่งซื้อ ใบแจ้งหนี้ และใบจัดส่งสินค้าสำหรับคำสั่งซื้อนี้เท่านั้น
ข้อมูลผลิตภัณฑ์
ผู้ผลิตPANASONIC
รหัสสินค้า
ม้วนตัดแบ่ง2060173RL
เทปตัด2060173
Product RangeEXB-V8V Series
เอกสารข้อมูลทางเทคนิค
Resistance100kohm
Network Circuit TypeIsolated
No. of Resistors4Resistors
Resistor Case / Package1206 [3216 Metric]
Resistor TerminalsConcave
Resistance Tolerance± 5%
Voltage Rating50V
Power Rating per Resistor63mW
Temperature Coefficient± 200ppm/°C
Resistor TypeArray
Resistor TechnologyThick Film
Resistor MountingSurface Mount Device
Terminal Pitch0.8mm
Power Rating-
Product Length3.2mm
Product Width1.6mm
Product Height0.6mm
Operating Temperature Min-55°C
Operating Temperature Max125°C
Qualification-
SVHCNo SVHC (25-Jun-2025)
ภาพรวมของผลิตภัณฑ์
The Panasonic EXBV8 series are isolated thick film chip resistor networks with concave termination. The Resistance range includes E24 decade values from 10 ohm to 1Mohm. These integrated discrete resistors can effectively reduce PCB space with high component reliability and more efficient for pick and place application.
- EIA 0603 resistor array
- 4 resistors in 3.2mm × 1.6mm size with 8 terminals
- Power rating of 0.063W/element at 70°C
- ±5% tolerance
- Improvement of placement efficiency
- Meets IEC 60115-9, JIS C 5201-9 and EIAJ RC-2129 standards
- Jumpers are also available
- Operating temperature range -55°C to 125°C
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
Resistance
100kohm
No. of Resistors
4Resistors
Resistor Terminals
Concave
Voltage Rating
50V
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
Resistor Technology
Thick Film
Terminal Pitch
0.8mm
Product Length
3.2mm
Product Height
0.6mm
Operating Temperature Min
-55°C
Qualification
Network Circuit Type
Isolated
Resistor Case / Package
1206 [3216 Metric]
Resistance Tolerance
± 5%
Power Rating per Resistor
63mW
Resistor Type
Array
Resistor Mounting
Surface Mount Device
Power Rating
Product Width
1.6mm
Product Range
EXB-V8V Series
Operating Temperature Max
125°C