หมายเลขชิ้นส่วนของผู้ผลิตMC74AC14DTR2G
รหัสสินค้า
ม้วนตัดแบ่ง2845048RL
เทปตัด2845048
Product Range74AC14
เอกสารข้อมูลทางเทคนิค
Logic FunctionInverter
No. of ElementsHex
No. of Inputs1Inputs
No. of Pins14Pins
Logic Case StyleTSSOP
IC Case / PackageTSSOP
Product Range74AC14
Logic IC Family74AC
Supply Voltage Min2V
Supply Voltage Max6V
Schmitt Trigger InputWith Schmitt Trigger Input
Output Current-
Operating Temperature Min-40°C
Operating Temperature Max85°C
SVHCNo SVHC (25-Jun-2025)
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
Logic Function
Inverter
No. of Inputs
1Inputs
Logic Case Style
TSSOP
Product Range
74AC14
Supply Voltage Min
2V
Schmitt Trigger Input
With Schmitt Trigger Input
Operating Temperature Min
-40°C
MSL
MSL 1 - Unlimited
No. of Elements
Hex
No. of Pins
14Pins
IC Case / Package
TSSOP
Logic IC Family
74AC
Supply Voltage Max
6V
Output Current
Operating Temperature Max
85°C