หมายเลขชิ้นส่วนของผู้ผลิตZP-LS300L 2M
รหัสสินค้า4705661
Product RangeZP-L Series
หมายเลขชิ้นส่วนของคุณ
1 ในสต็อก
อยากได้เพิ่มใช่ไหม
1 จัดส่งใน 3-4 วันทำการ(อังกฤษ สต็อก)
| จำนวน | ราคา (ราคาสินค้าไม่รวม vat) |
|---|---|
| 1+ | THB22,176.720 |
| 5+ | THB21,490.120 |
| 10+ | THB21,060.320 |
| 25+ | THB20,630.520 |
| 50+ | THB20,200.720 |
| 100+ | THB19,770.920 |
ราคาสำหรับสินค้า:Each
ขั้นต่ำ: 1
THB22,176.72
บันทึกของรายการ
เพิ่มไปยังใบยืนยันคำสั่งซื้อ ใบแจ้งหนี้ และใบจัดส่งสินค้าสำหรับคำสั่งซื้อนี้เท่านั้น
ข้อมูลผลิตภัณฑ์
ผู้ผลิตOMRON INDUSTRIAL AUTOMATION
รหัสสินค้า4705661
Product RangeZP-L Series
เอกสารข้อมูลทางเทคนิค
Sensor TypeLaser Displacement Sensor
Sensing Distance Max450mm
Sensing MethodDiffuse Reflective
Output Type-
Connection Method2m Cable
Supply Voltage Min-
Supply Voltage Max-
Light Source660nm Red Semiconductor Laser
Qualification-
IP RatingIP67
Operating Temperature Min-10°C
Operating Temperature Max50°C
SVHCNo SVHC (21-Jan-2025)
ภาพรวมของผลิตภัณฑ์
- Accurate stable measurement with optimal usability
- Diffuse-reflective optical system, line beam, 4μm resolution
- Measurement distance 150 to 450mm, wavelength 660nm, reference distance 300mm
- Red semiconductor laser light
- Compact and robust IP67 sensor head
- Dielectric strength of 1kV AC 50/60Hz for 1 min and insulation resistance 20Mohm min (at 500V DC)
- Cable length of 2M
เนื้อหา
Sensor head, Instruction manual, Compliance sheet, FDA certification label, Fixing screws (M3 × 30mm 2 screws), Laser warning label.
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
Sensor Type
Laser Displacement Sensor
Sensing Method
Diffuse Reflective
Product Range
ZP-L Series
Supply Voltage Min
Light Source
660nm Red Semiconductor Laser
IP Rating
IP67
Operating Temperature Max
50°C
Sensing Distance Max
450mm
Output Type
Connection Method
2m Cable
Supply Voltage Max
Qualification
Operating Temperature Min
-10°C