หมายเลขชิ้นส่วนของผู้ผลิตPET15GY25MR
รหัสสินค้า3223279
Product RangePET
หมายเลขชิ้นส่วนของคุณ
4 ในสต็อก
อยากได้เพิ่มใช่ไหม
4 จัดส่งใน 3-4 วันทำการ(อังกฤษ สต็อก)
| จำนวน | ราคา (ราคาสินค้าไม่รวม vat) |
|---|---|
| 1+ | THB1,105.480 |
| 5+ | THB1,040.470 |
ราคาสำหรับสินค้า:Reel of 25
ขั้นต่ำ: 1
หลายรายการ: 1
THB1,105.48
บันทึกของรายการ
เพิ่มไปยังใบยืนยันคำสั่งซื้อ ใบแจ้งหนี้ และใบจัดส่งสินค้าสำหรับคำสั่งซื้อนี้เท่านั้น
ข้อมูลผลิตภัณฑ์
ผู้ผลิตMULTICOMP PRO
รหัสสินค้า3223279
Product RangePET
เอกสารข้อมูลทางเทคนิค
Sleeving / Tubing TypeBraided
Sleeving MaterialPE (Polyester)
Sleeving ColourGrey
Internal Diameter15mm
Length - Metric25m
Length - Imperial82ft
SVHCNo SVHC (21-Jan-2025)
ภาพรวมของผลิตภัณฑ์
The PET15GY25MR is a 15mm I.D. nom. grey polyester Expandable Braided Sleeving. The sleeving is suited for the mechanical protection of wire harnesses, hoses and all other applications where exceptional flexibility combined with superior abrasion/cut resistance is required. It also serves as an economical means for wire bundling that will not trap heat or moisture, expanding over irregular shapes and then contracting to conform and grip.
- Flexible cable protection
- High abrasion resistance
- Special braid construction permits the sleeving bore to be expanded up to 300%
- Overall bore diameter 10mm min. to 21mm max.
- 100000psi Tensile strength
- 250°C Melting point
- -50 to 150°C Operating temperature range
- Halogen-free
- Ease of application
- Multicomp Pro products are rated 4.5 out of 5 stars
- 12 month limited warranty *view Terms & Conditions for details
- 96% of customers would recommend to a friend
การใช้งาน
Safety, Industrial
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
Sleeving / Tubing Type
Braided
Sleeving Colour
Grey
Length - Metric
25m
Product Range
PET
Sleeving Material
PE (Polyester)
Internal Diameter
15mm