หมายเลขชิ้นส่วนของผู้ผลิตMP710082
รหัสสินค้า3214611
Product RangeAuto-Ranging Power Supplies
หมายเลขชิ้นส่วนของคุณ
20 ในสต็อก
อยากได้เพิ่มใช่ไหม
20 จัดส่งใน 3-4 วันทำการ(อังกฤษ สต็อก)
| จำนวน | ราคา (ราคาสินค้าไม่รวม vat) |
|---|---|
| 1+ | THB7,958.580 |
ราคาสำหรับสินค้า:Each
ขั้นต่ำ: 1
หลายรายการ: 1
THB7,958.58
บันทึกของรายการ
เพิ่มไปยังใบยืนยันคำสั่งซื้อ ใบแจ้งหนี้ และใบจัดส่งสินค้าสำหรับคำสั่งซื้อนี้เท่านั้น
ข้อมูลผลิตภัณฑ์
ผู้ผลิตMULTICOMP PRO
เอกสารข้อมูลทางเทคนิค
Power Supply Output TypeAdjustable
No. of Outputs1 Output
Output Voltage Min500mV
Output Voltage Max36V
Output Current Min0A
Output Current Max5A
Power Rating80W
Supply Voltage Min100VAC
Supply Voltage Max240VAC
Manufacturer Warranty3 Years
Plug TypeEU, UK
SVHCNo SVHC (25-Jun-2025)
ภาพรวมของผลิตภัณฑ์
The MP710082 from Multicomp Pro is a 36V, 5A auto-ranging power supply.
- Power factor is 0.9
- 10mV and 10mA resolution
- 4-digit display
- Upper voltage and current level setting for the protection of the DUT
- 3 user pre-sets of frequently used voltage and current outputs
- Output on-off switch and control panel lock button for safer operation
- Provision to connect multiple power supplies for parallel operation and synchronization of outputs
- Over temperature, over current, over voltage and short circuit protection
- Voltage remote sensing
- Natural convection cooling system
- UK type G and Euro type E / F (Schuko) mains plugs
- Supplied with UK Type G & Euro Type E/F Power Cord
เนื้อหา
บันทึก
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
Power Supply Output Type
Adjustable
Output Voltage Min
500mV
Output Current Min
0A
Power Rating
80W
Supply Voltage Max
240VAC
Product Range
Auto-Ranging Power Supplies
SVHC
No SVHC (25-Jun-2025)
No. of Outputs
1 Output
Output Voltage Max
36V
Output Current Max
5A
Supply Voltage Min
100VAC