หมายเลขชิ้นส่วนของผู้ผลิตMCCHU5100J5
รหัสสินค้า9411658
Product RangeMCCHU Series
หมายเลขชิ้นส่วนของคุณ
ไม่ได้ผลิตแล้ว
ข้อมูลผลิตภัณฑ์
ผู้ผลิตMULTICOMP PRO
รหัสสินค้า9411658
Product RangeMCCHU Series
เอกสารข้อมูลทางเทคนิค
Capacitance10pF
Voltage(DC)50V
Capacitance Tolerance± 5%
Dielectric CharacteristicC0G / NP0
Lead Spacing5mm
Capacitor TerminalsRadial Leaded
Operating Temperature Min-25°C
Operating Temperature Max85°C
SVHCNo SVHC (04-Feb-2026)
ภาพรวมของผลิตภัณฑ์
The Multicomp Pro MCCHU series are ceramic disc capacitors with 1pF to 820pF capacitance range. These capacitors have linear Temperature coefficient and high stability.
- Rated voltage of 50V
- ±5% tolerance
- Available in 5mm, 6mm, 7mm and 8mm diameter
- Temperature coefficient is ±60ppm/°C
- Low loss at wide range of frequency
- Operating temperature range -25°C to 85°C
- Multicomp Pro products are rated 4.6 out of 5 stars
- 12 month limited warranty *view Terms & Conditions for details
- 96% of customers would recommend to a friend
การใช้งาน
Industrial, Power Management, Consumer Electronics, Portable Devices
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
Capacitance
10pF
Capacitance Tolerance
± 5%
Lead Spacing
5mm
Product Range
MCCHU Series
Operating Temperature Max
85°C
Voltage(DC)
50V
Dielectric Characteristic
C0G / NP0
Capacitor Terminals
Radial Leaded
Operating Temperature Min
-25°C