หมายเลขชิ้นส่วนของผู้ผลิต8FSM15S-30N4-FEC
รหัสสินค้า1099303
Product Range8F
หมายเลขชิ้นส่วนของคุณ
4,400 ในสต็อก
อยากได้เพิ่มใช่ไหม
|---|---|
| 5+ | THB61.020 |
| 10+ | THB48.280 |
| 25+ | THB40.290 |
| 50+ | THB37.740 |
| 100+ | THB35.940 |
ราคาสำหรับสินค้า:Each
ขั้นต่ำ: 5
หลายรายการ: 5
THB305.10
บันทึกของรายการ
เพิ่มไปยังใบยืนยันคำสั่งซื้อ ใบแจ้งหนี้ และใบจัดส่งสินค้าสำหรับคำสั่งซื้อนี้เท่านั้น
ข้อมูลผลิตภัณฑ์
ผู้ผลิตMULTICOMP PRO
Product Range8F
เอกสารข้อมูลทางเทคนิค
D Sub Connector TypeStandard
Product Range8F
No. of Contacts15Contacts
D Sub Shell SizeDA
Contact Termination TypeIDC / IDT
Connector MountingCable Mount
Contact MaterialPhosphor Bronze
Contact PlatingGold over Nickel Plated Contacts
Connector Body MaterialMetal Body
SVHCNo SVHC (25-Jun-2025)
ภาพรวมของผลิตภัณฑ์
The 8FSM15S-30N4-FEC is a 15-way 1A metal unthreaded IDC D-subminiature Socket with gold over nickel plated phosphor bronze contacts. This 8FSM series female D-subminiature connector has plastic standard through hole housing and PBT + glass-fibre reinforced insulator. It accepts 28 and 26AWG stranded wire gauge, 1.27mm conductor centre flat cable.
- ≤15mΩ Maximum Contact resistance
- ≥1000MΩ Minimum insulation resistance
- 500VAC for one minute Minimum dielectric withstanding voltage
- -55 to 105°C Operating temperature range
- Multicomp Pro products are rated 4.6 out of 5 stars
- 12 month limited warranty *view Terms & Conditions for details
- 96% of customers would recommend to a friend
การใช้งาน
Industrial, Communications & Networking
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
D Sub Connector Type
Standard
Product Range
8F