หมายเลขชิ้นส่วนของผู้ผลิตATTINY85-20SF
รหัสสินค้า2774978
Product RangeAVR ATtiny Family ATtiny85 Series Microcontrollers
หมายเลขชิ้นส่วนของคุณ
570 ในสต็อก
อยากได้เพิ่มใช่ไหม
570 จัดส่งใน 3-4 วันทำการ(อังกฤษ สต็อก)
| จำนวน | ราคา (ราคาสินค้าไม่รวม vat) |
|---|---|
| 1+ | THB51.160 |
| 25+ | THB44.090 |
| 100+ | THB44.060 |
ราคาสำหรับสินค้า:Each
ขั้นต่ำ: 1
หลายรายการ: 1
THB51.16
บันทึกของรายการ
เพิ่มไปยังใบยืนยันคำสั่งซื้อ ใบแจ้งหนี้ และใบจัดส่งสินค้าสำหรับคำสั่งซื้อนี้เท่านั้น
ข้อมูลผลิตภัณฑ์
ผู้ผลิตMICROCHIP
เอกสารข้อมูลทางเทคนิค
Device CoreAVR
Operating Frequency Max20MHz
Program Memory Size8KB
No. of Pins8Pins
IC Case / PackageSOIC
No. of I/O's6I/O's
InterfacesI2C, SPI, USI
RAM Memory Size512Byte
ADC Channels4Channels
ADC Resolution10Bit
Supply Voltage Min2.7V
Supply Voltage Max5.5V
Operating Temperature Min-40°C
Operating Temperature Max125°C
IC MountingSurface Mount
MCU FamilyAVR ATtiny
MCU SeriesATtiny85
Qualification-
MSL-
SVHCNo SVHC (04-Feb-2026)
ภาพรวมของผลิตภัณฑ์
High performance, low power AVR® 8bit microcontroller with 8K bytes in-system programmable flash.
- Advanced RISC architecture, fully static operation
- Non-volatile program and data memories
- 8bit timer/counter with prescaler and two PWM channels
- USI with start condition detector and 10bit ADC
- Programmable watchdog timer with separate on-chip oscillator
- In-system programmable via SPI port, external and internal interrupt sources
- Six programmable I/O lines
- 0 to 10MHz at 2.7 to 5.5V, 0 to 20MHz at 4.5 to 5.5V speed grade
- Low power consumption
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
Product Range
AVR ATtiny Family ATtiny85 Series Microcontrollers
Operating Frequency Max
20MHz
No. of Pins
8Pins
No. of I/O's
6I/O's
RAM Memory Size
512Byte
ADC Resolution
10Bit
Supply Voltage Max
5.5V
Operating Temperature Max
125°C
MCU Family
AVR ATtiny
Qualification
SVHC
No SVHC (04-Feb-2026)
Device Core
AVR
Program Memory Size
8KB
IC Case / Package
SOIC
Interfaces
I2C, SPI, USI
ADC Channels
4Channels
Supply Voltage Min
2.7V
Operating Temperature Min
-40°C