หมายเลขชิ้นส่วนของผู้ผลิตE3600A-100
รหัสสินค้า1637313
Product RangeE3600 Series
หมายเลขชิ้นส่วนของคุณ
ไม่ได้ผลิตแล้ว
ข้อมูลผลิตภัณฑ์
ผู้ผลิตKEYSIGHT TECHNOLOGIES
รหัสสินค้า1637313
Product RangeE3600 Series
เอกสารข้อมูลทางเทคนิค
Test Connector Type A4mm Stackable Banana Plug
Test Connector Type BHook Clip
Voltage Rating60V
Current Rating5A
Insulator ColourBlack, Red
Lead Length - Metric530mm
Lead Length - Imperial21"
No. of Test Leads4
SVHCNo SVHC (17-Jan-2023)
ภาพรวมของผลิตภัณฑ์
- Maximum continuous current of 5A
- Maximum operating voltage of 30VAC / 60VDC
- Banana to hook clips termination
- 53cm length
การใช้งาน
Test & Measurement
เนื้อหา
Four banana to hook clips (two red and two black).
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
Test Connector Type A
4mm Stackable Banana Plug
Voltage Rating
60V
Insulator Colour
Black, Red
Lead Length - Imperial
21"
Product Range
E3600 Series
Test Connector Type B
Hook Clip
Current Rating
5A
Lead Length - Metric
530mm