หมายเลขชิ้นส่วนของผู้ผลิตDSEI60-06A
รหัสสินค้า9359354
เอกสารข้อมูลทางเทคนิค
Repetitive Peak Reverse Voltage600V
Average Forward Current60A
Diode ConfigurationSingle
Forward Voltage Max1.8V
Reverse Recovery Time35ns
Forward Surge Current550A
Operating Temperature Max150°C
Diode Case StyleTO-247AD
No. of Pins2 Pin
Product Range-
Qualification-
SVHCNo SVHC (17-Jan-2023)
ภาพรวมของผลิตภัณฑ์
- 166W Total power
- High reliability circuit operation
- Low noise switching
- Low losses
- Operating at lower temperature or space saving by reduced cooling
- Epoxy meets UL94V-0
การใช้งาน
Signal Processing, Motor Drive & Control, Power Management, HVAC
คำเตือน
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
Repetitive Peak Reverse Voltage
600V
Diode Configuration
Single
Reverse Recovery Time
35ns
Operating Temperature Max
150°C
No. of Pins
2 Pin
Qualification
Average Forward Current
60A
Forward Voltage Max
1.8V
Forward Surge Current
550A