หมายเลขชิ้นส่วนของผู้ผลิตFT312D-32L1C-R
รหัสสินค้า2419918
เอกสารข้อมูลทางเทคนิค
USB IC TypeUSB Host Controller / Android Host
USB StandardUSB 2.0
Supply Voltage Min2.97V
Supply Voltage Max3.63V
IC Case / PackageLQFP
No. of Pins32Pins
Data Rate-
No. of Ports-
Operating Temperature Min-40°C
Operating Temperature Max85°C
Product Range-
Qualification-
SVHCNo SVHC (25-Jun-2025)
ภาพรวมของผลิตภัณฑ์
- Full speed USB host controller for Android Open Accessories
- 12Mbps USB 2.0 full speed host
- UART with enhanced buffering
- Single power supply operation at 3.3V
- Internal 1.8V LDO regulator
- 32-pin LQFP package
- Extended operating temperature range from -40°C to 85°C
คำเตือน
ESD sensitive device, take proper precaution while handling the device.
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
USB IC Type
USB Host Controller / Android Host
Supply Voltage Min
2.97V
IC Case / Package
LQFP
Data Rate
Operating Temperature Min
-40°C
Product Range
MSL
MSL 3 - 168 hours
USB Standard
USB 2.0
Supply Voltage Max
3.63V
No. of Pins
32Pins
No. of Ports
Operating Temperature Max
85°C