หมายเลขชิ้นส่วนของผู้ผลิตCS4100V-01L
รหัสสินค้า2457946
Product RangeCS4xxxx Series
หมายเลขชิ้นส่วนของคุณ
3,311 ในสต็อก
อยากได้เพิ่มใช่ไหม
| จำนวน | ราคา (ราคาสินค้าไม่รวม vat) |
|---|---|
| 1+ | THB245.780 |
| 3+ | THB230.600 |
| 5+ | THB215.420 |
| 10+ | THB200.240 |
| 20+ | THB196.480 |
| 50+ | THB192.710 |
ราคาสำหรับสินค้า:Each
ขั้นต่ำ: 1
หลายรายการ: 1
THB245.78
บันทึกของรายการ
เพิ่มไปยังใบยืนยันคำสั่งซื้อ ใบแจ้งหนี้ และใบจัดส่งสินค้าสำหรับคำสั่งซื้อนี้เท่านั้น
ข้อมูลผลิตภัณฑ์
ผู้ผลิตCOILCRAFT
Product RangeCS4xxxx Series
เอกสารข้อมูลทางเทคนิค
Turns Ratio1:100
Inductance20mH
Primary Current35A
ET Constant298Vµs
Frequency Range2kHz to 1MHz
DC Resistance Secondary1.4ohm
DC Resistance Primary1000µohm
Transformer MountingThrough Hole
Transformer TerminalsPC Pin
SVHCNo SVHC (25-Jun-2025)
ภาพรวมของผลิตภัณฑ์
The CS4100V-01L is a 24A Current-sensing Transformer designed to meet UL/CSA/IEC 60950 reinforced insulation specification and provide 3mm creepage/clearance between primary and secondary windings. Winding to winding isolation is 3750Vrms. Varying the terminating resistance allows sensitivities of 1 to 100V output per ampere input. In this Coilcraft current sensing transformer, the current and sense windings are incorporated in one small, encapsulated package requiring minimum board space.
- Up to 100kHz rated frequency
- -40 to +85°C Ambient temperature range
การใช้งาน
Sensing & Instrumentation
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
Turns Ratio
Primary Current
35A
Frequency Range
2kHz to 1MHz
DC Resistance Primary
1000µohm
Transformer Terminals
PC Pin
SVHC
No SVHC (25-Jun-2025)
Inductance
20mH
ET Constant
298Vµs
DC Resistance Secondary
1.4ohm