หมายเลขชิ้นส่วนของผู้ผลิตC19G1263B
รหัสสินค้า1171728
เอกสารข้อมูลทางเทคนิค
Rack U Height1U
Enclosure MaterialAluminium, Steel
Cabinet StyleDesktop
External Height - Metric43.6mm
External Width - Metric482.6mm
External Depth - Metric263mm
External Height - Imperial1.72"
External Width - Imperial19"
External Depth - Imperial10.35"
Product Range-
SVHCNo SVHC (21-Jan-2025)
ภาพรวมของผลิตภัณฑ์
The C19G1263B is a 19-inch Rack-mount Case Enclosure made of 3mm thick aluminium with black anodised finish. This Enclosure designed for electronic and telecommunication equipment to be installed in 19-inch cabinets, with the ease of assembly, accessibility and strong construction for an effective installation.
- 1U Height
- Secured with 8x screws M4
- Front and rear internal supports for mounting of trays or PCBs
การใช้งาน
Industrial, Communications & Networking
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
Rack U Height
1U
Cabinet Style
Desktop
External Width - Metric
482.6mm
External Height - Imperial
1.72"
External Depth - Imperial
10.35"
SVHC
No SVHC (21-Jan-2025)
Enclosure Material
Aluminium, Steel
External Height - Metric
43.6mm
External Depth - Metric
263mm
External Width - Imperial
19"