หมายเลขชิ้นส่วนของผู้ผลิตPX0675/63
รหัสสินค้า313701
เป็นที่รู้จักกันในชื่อGTIN UPC EAN: 2050000608216
หมายเลขชิ้นส่วนของคุณ
10,752 ในสต็อก
8 คุณสามารถจองสินค้าได้ทันที
| จำนวน | ราคา (ราคาสินค้าไม่รวม vat) |
|---|---|
| 1+ | THB139.100 |
| 10+ | THB118.700 |
| 100+ | THB99.930 |
| 250+ | THB95.010 |
| 500+ | THB92.380 |
| 1000+ | THB86.840 |
ราคาสำหรับสินค้า:Each
ขั้นต่ำ: 1
หลายรายการ: 1
THB139.10
บันทึกของรายการ
เพิ่มไปยังใบยืนยันคำสั่งซื้อ ใบแจ้งหนี้ และใบจัดส่งสินค้าสำหรับคำสั่งซื้อนี้เท่านั้น
ข้อมูลผลิตภัณฑ์
ผู้ผลิตBULGIN LIMITED
เอกสารข้อมูลทางเทคนิค
IEC Connector TypeIEC C13 Outlet
Current Rating10A
Voltage Rating250VAC
Contact Termination TypeQuick Connect
Connector MountingSnap-In, Flange Mount
Product Range-
SVHCNo SVHC (25-Jun-2025)
ภาพรวมของผลิตภัณฑ์
The PX0675/63 from Bulgin is an IEC power outlet with flange mounting. This EN60320-2-2 standard sheet F IEC outlet connector has electrical rating up to 10A, 250VAC offer solutions to most mains powered equipment and cable applications. Conforms to IEC and EN 60320 specifications carrying UL, CSA, VDE approvals. It mates with PX0685, PX0686, PX0686/SE series Bulgin connectors.
- Straight female connector
- 6.3mm tabs
- Contact resistance is 10mohm
- Operating temperature range from -40°C to 70°C
- Brass with tin plated contacts
- Black colour IEC outlet
- AC breakdown voltage is 7KV (pole to pole) and 9KV (poles to panel)
การใช้งาน
Industrial, Power Management, Portable Devices
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
IEC Connector Type
IEC C13 Outlet
Voltage Rating
250VAC
Connector Mounting
Snap-In, Flange Mount
SVHC
No SVHC (25-Jun-2025)
Current Rating
10A