หมายเลขชิ้นส่วนของผู้ผลิตCAY16-270J4LF
รหัสสินค้า
ม้วนตัดแบ่ง2008291RL
เทปตัด2008291
Product RangeCAY16 Series
หมายเลขชิ้นส่วนของคุณ
10,475 ในสต็อก
อยากได้เพิ่มใช่ไหม
ตัวเลือกบรรจุภัณฑ์
| ประเภทบรรจุภัณฑ์ | จำนวน | ราคาต่อหน่วย: | ทั้งหมด |
|---|---|---|---|
| ทั้งหมด ราคา (ราคาสินค้าไม่รวม vat) | THB11.90 | ||
เทปตัด & ม้วนตัดแบ่ง
| จำนวน | ราคา (ราคาสินค้าไม่รวม vat) |
|---|---|
| 10+ | THB1.190 |
| 100+ | THB0.754 |
| 500+ | THB0.590 |
| 1000+ | THB0.525 |
| 2500+ | THB0.513 |
บันทึกของรายการ
เพิ่มไปยังใบยืนยันคำสั่งซื้อ ใบแจ้งหนี้ และใบจัดส่งสินค้าสำหรับคำสั่งซื้อนี้เท่านั้น
ข้อมูลผลิตภัณฑ์
ผู้ผลิตBOURNS
รหัสสินค้า
ม้วนตัดแบ่ง2008291RL
Product RangeCAY16 Series
เอกสารข้อมูลทางเทคนิค
Resistance27ohm
Network Circuit TypeIsolated
No. of Resistors4Resistors
Resistor Case / Package1206 [3216 Metric]
Resistor TerminalsConvex
Resistance Tolerance± 5%
Voltage Rating50V
Power Rating per Resistor62mW
Temperature Coefficient-
Resistor TypeArray
Resistor Technology-
Resistor MountingSurface Mount Device
Terminal Pitch0.8mm
Power Rating250mW
Product Length3.2mm
Product Width1.6mm
Product Height0.5mm
Operating Temperature Min-55°C
Operating Temperature Max125°C
Qualification-
SVHCNo SVHC (04-Feb-2026)
ภาพรวมของผลิตภัณฑ์
The Bourns CAY16 series are chip resistor arrays with convex terminals. The Resistance range includes E24 and E96 decade values from 10 ohm to 1Mohm. Chip arrays are low cost and minimize space on board.
- Available with 2, 4 and 8 isolated resistors
- EIA 0606, 1206, 2406, 1506 case sizes available
- Rated voltage of 50V (25V for CAY16-J8)
- Package power rating is 0.250W at 70°C
- Power rating is 0.0625W/resistor at 70°C
- Available in ±1% and ±5% tolerance
- Temperature coefficient is resistance (TCR) is ±200ppm/°C
- Operating temperature range -55°C to 125°C
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
Resistance
27ohm
No. of Resistors
4Resistors
Resistor Terminals
Convex
Voltage Rating
50V
Temperature Coefficient
Resistor Technology
Terminal Pitch
0.8mm
Product Length
3.2mm
Product Height
0.5mm
Operating Temperature Min
-55°C
Qualification
Network Circuit Type
Isolated
Resistor Case / Package
1206 [3216 Metric]
Resistance Tolerance
± 5%
Power Rating per Resistor
62mW
Resistor Type
Array
Resistor Mounting
Surface Mount Device
Power Rating
250mW
Product Width
1.6mm
Product Range
CAY16 Series
Operating Temperature Max
125°C