หมายเลขชิ้นส่วนของผู้ผลิต51SAD-U25-A15L
รหัสสินค้า9357696
Product Range51 Series
เอกสารข้อมูลทางเทคนิค
Track Resistance10kohm
No. of Turns1Turns
Track TaperLinear
Power Rating1W
Resistance Tolerance± 10%
Product Range51 Series
Potentiometer MountingPanel Mount
Shaft Diameter3mm
No. of Gangs1
Adjustment TypeScrewdriver Slot
Shaft Length25mm
Temperature Coefficient± 150ppm/°C
Potentiometer Type-
Resistor TechnologyCermet
Potentiometer TerminalsPC Pin
Resistor Case / Package-
Product Length33.89mm
Product Width12.5mm
Product Height13.25mm
Operating Temperature Min1°C
Operating Temperature Max125°C
SVHCLead (04-Feb-2026)
ภาพรวมของผลิตภัณฑ์
- 25000 cycles Rotational life
- IP64/IP65 Protection rating
- 1 to 125°C Operating temperature range
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
Track Resistance
10kohm
Track Taper
Linear
Resistance Tolerance
± 10%
Potentiometer Mounting
Panel Mount
No. of Gangs
1
Shaft Length
25mm
Potentiometer Type
Potentiometer Terminals
PC Pin
Product Length
33.89mm
Product Height
13.25mm
Operating Temperature Max
125°C
No. of Turns
1Turns
Power Rating
1W
Product Range
51 Series
Shaft Diameter
3mm
Adjustment Type
Screwdriver Slot
Temperature Coefficient
± 150ppm/°C
Resistor Technology
Cermet
Resistor Case / Package
Product Width
12.5mm
Operating Temperature Min
1°C