หมายเลขชิ้นส่วนของผู้ผลิต4610X-101-471LF
รหัสสินค้า9357220
Product Range4600X Series
|---|---|
| 1+ | THB13.110 |
| 50+ | THB6.100 |
| 100+ | THB4.990 |
| 250+ | THB4.560 |
| 500+ | THB4.300 |
| 1000+ | THB4.120 |
ราคาสำหรับสินค้า:Each
ขั้นต่ำ: 1
หลายรายการ: 1
THB13.11
บันทึกของรายการ
เพิ่มไปยังใบยืนยันคำสั่งซื้อ ใบแจ้งหนี้ และใบจัดส่งสินค้าสำหรับคำสั่งซื้อนี้เท่านั้น
ข้อมูลผลิตภัณฑ์
ผู้ผลิตBOURNS
Product Range4600X Series
เอกสารข้อมูลทางเทคนิค
Resistance470ohm
Network Circuit TypeBussed
No. of Resistors9Resistors
Resistor Case / PackageSIP
Resistor TerminalsPC Pin
Resistance Tolerance± 2%
Voltage Rating100V
Power Rating per Resistor200mW
Temperature Coefficient± 100ppm/°C
Resistor TypeNetwork
Resistor TechnologyThick Film
Resistor MountingThrough Hole
Terminal Pitch2.54mm
Power Rating1.25W
Product Length25.35mm
Product Width2.49mm
Product Height5.08mm
Operating Temperature Min-55°C
Operating Temperature Max125°C
Qualification-
SVHCNo SVHC (04-Feb-2026)
ภาพรวมของผลิตภัณฑ์
- Resistance value ranges from 10 ohm to 10Mohm
- Tolerance and power rating is based on network circuits
- Operating voltage of 100V
- Temperature coefficient is ±100ppm/°C and ±250ppm/°C available
- Operating temperature ranges from -55°C to +125°C
- Low profile is compatible with DIP package
- Wide assortment of pin packages enhances design flexibility
- Recommended for rosin flux and solvent clean or no clean flux processes
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
Resistance
470ohm
No. of Resistors
9Resistors
Resistor Terminals
PC Pin
Voltage Rating
100V
Temperature Coefficient
± 100ppm/°C
Resistor Technology
Thick Film
Terminal Pitch
2.54mm
Product Length
25.35mm
Product Height
5.08mm
Operating Temperature Min
-55°C
Qualification
Network Circuit Type
Bussed
Resistor Case / Package
SIP
Resistance Tolerance
± 2%
Power Rating per Resistor
200mW
Resistor Type
Network
Resistor Mounting
Through Hole
Power Rating
1.25W
Product Width
2.49mm
Product Range
4600X Series
Operating Temperature Max
125°C