หมายเลขชิ้นส่วนของผู้ผลิต4608X-101-152LF
รหัสสินค้า1612544
Product Range4600X Series
หมายเลขชิ้นส่วนของคุณ
ไม่มีสต็อกแล้ว
ข้อมูลผลิตภัณฑ์
ผู้ผลิตBOURNS
รหัสสินค้า1612544
Product Range4600X Series
เอกสารข้อมูลทางเทคนิค
Resistance1.5kohm
Network Circuit TypeBussed
No. of Resistors7Resistors
Resistor Case / PackageSIP
Resistor TerminalsPC Pin
Resistance Tolerance± 2%
Voltage Rating100V
Power Rating per Resistor200mW
Temperature Coefficient± 100ppm/°C
Resistor TypeNetwork
Resistor TechnologyThick Film
Resistor MountingThrough Hole
Terminal Pitch2.54mm
Power Rating1W
Product Length20.27mm
Product Width2.49mm
Product Height5.08mm
Operating Temperature Min-55°C
Operating Temperature Max125°C
Qualification-
SVHCNo SVHC (07-Jul-2017)
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
Resistance
1.5kohm
No. of Resistors
7Resistors
Resistor Terminals
PC Pin
Voltage Rating
100V
Temperature Coefficient
± 100ppm/°C
Resistor Technology
Thick Film
Terminal Pitch
2.54mm
Product Length
20.27mm
Product Height
5.08mm
Operating Temperature Min
-55°C
Qualification
Network Circuit Type
Bussed
Resistor Case / Package
SIP
Resistance Tolerance
± 2%
Power Rating per Resistor
200mW
Resistor Type
Network
Resistor Mounting
Through Hole
Power Rating
1W
Product Width
2.49mm
Product Range
4600X Series
Operating Temperature Max
125°C