หมายเลขชิ้นส่วนของผู้ผลิต4606X-101-391LF
รหัสสินค้า1612541
Product Range4600X Series
หมายเลขชิ้นส่วนของคุณ
ไม่มีสต็อกแล้ว
ข้อมูลผลิตภัณฑ์
ผู้ผลิตBOURNS
รหัสสินค้า1612541
Product Range4600X Series
เอกสารข้อมูลทางเทคนิค
Resistance390ohm
Resistor TerminalsPC Pin
Resistance Tolerance± 2%
Voltage Rating100V
Power Rating per Resistor200mW
Temperature Coefficient± 100ppm/°C
Resistor MountingThrough Hole
Terminal Pitch2.54mm
Power Rating750mW
Product Length15.19mm
Product Width2.49mm
Product Height5.08mm
Operating Temperature Min-55°C
Operating Temperature Max125°C
Qualification-
SVHCNo SVHC (07-Jul-2017)
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
Resistance
390ohm
Voltage Rating
100V
Temperature Coefficient
± 100ppm/°C
Terminal Pitch
2.54mm
Product Length
15.19mm
Product Height
5.08mm
Operating Temperature Min
-55°C
Resistance Tolerance
± 2%
Power Rating per Resistor
200mW
Power Rating
750mW
Product Width
2.49mm
Operating Temperature Max
125°C