หมายเลขชิ้นส่วนของผู้ผลิตDFLU1200-7
รหัสสินค้า
เต็มม้วน3127586
ม้วนตัดแบ่ง3127302RL
เทปตัด3127302
หมายเลขชิ้นส่วนของคุณ
พร้อมให้สั่งซื้อ
ระยะเวลารอมาตรฐานของผู้ผลิต: 28 สัปดาห์
แจ้งเตือนฉันเมื่อมีสินค้าในสต็อก
ตัวเลือกบรรจุภัณฑ์
| ประเภทบรรจุภัณฑ์ | จำนวน | ราคาต่อหน่วย: | ทั้งหมด |
|---|---|---|---|
| ทั้งหมด ราคา (ราคาสินค้าไม่รวม vat) | THB23.70 | ||
เทปตัด & ม้วนตัดแบ่ง
| จำนวน | ราคา (ราคาสินค้าไม่รวม vat) |
|---|---|
| 5+ | THB4.740 |
| 50+ | THB4.650 |
| 100+ | THB4.560 |
| 500+ | THB4.460 |
| 1500+ | THB4.370 |
เต็มม้วน
|---|---|
| 3000+ | THB3.710 |
บันทึกของรายการ
เพิ่มไปยังใบยืนยันคำสั่งซื้อ ใบแจ้งหนี้ และใบจัดส่งสินค้าสำหรับคำสั่งซื้อนี้เท่านั้น
ข้อมูลผลิตภัณฑ์
ผู้ผลิตDIODES INC.
รหัสสินค้า
ม้วนตัดแบ่ง3127302RL
เอกสารข้อมูลทางเทคนิค
Repetitive Peak Reverse Voltage200V
Average Forward Current1A
Diode ConfigurationSingle
Forward Voltage Max980mV
Reverse Recovery Time25ns
Forward Surge Current30A
Operating Temperature Max150°C
Diode Case StylePowerDI 123
No. of Pins2 Pin
Product Range-
Qualification-
SVHCLead (25-Jun-2025)
ภาพรวมของผลิตภัณฑ์
DFLU1200-7 is a 1A surface mount glass passivated rectifier ideally suited for automated assembly. It is a compact, low profile PowerDI®123 package.
- Peak repetitive reverse voltage is 200V
- RMS reverse voltage is 140V
- Non-repetitive peak forward surge current is 30A
- Super-fast recovery time for high efficiency
- ±2KV ESD protection (IEC61000-4-2, contact discharge)
- Maximum forward voltage drop of 0.98V at IF = 1.0A
คำเตือน
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
Repetitive Peak Reverse Voltage
200V
Diode Configuration
Single
Reverse Recovery Time
25ns
Operating Temperature Max
150°C
No. of Pins
2 Pin
Qualification
Average Forward Current
1A
Forward Voltage Max
980mV
Forward Surge Current
30A