หมายเลขชิ้นส่วนของผู้ผลิตTLHK5100
รหัสสินค้า1328315
เอกสารข้อมูลทางเทคนิค
LED ColourRed
LED MountingThrough Hole
LED Case SizeT-1 3/4 (5mm)
Forward Current If20mA
Forward Voltage1.9V
Wavelength Typ639nm
Luminous Intensity320mcd
Viewing Angle9°
Lens ShapeRound
Product Range-
Automotive Qualification Standard-
MSL-
SVHCNo SVHC (07-Nov-2024)
ภาพรวมของผลิตภัณฑ์
The TLHK5100 is a High Intensity LED for use with outdoor LED panels, light guide design and traffic signals. It is housing in Ø5mm untinted non-diffused package. The lens and the viewing angle is optimized to achieve best performance of light output and visibility.
- Untinted non-diffused lens
- 6V Reverse voltage
- 100mW Power dissipation
- Halogen-free, green product
การใช้งาน
Signalling, Sensing & Instrumentation
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
LED Colour
Red
LED Case Size
T-1 3/4 (5mm)
Forward Voltage
1.9V
Luminous Intensity
320mcd
Lens Shape
Round
SVHC
No SVHC (07-Nov-2024)
LED Mounting
Through Hole
Forward Current If
20mA