หมายเลขชิ้นส่วนของผู้ผลิตCCG3-12-12DR
รหัสสินค้า4051149
Product RangeCCG3 Series
หมายเลขชิ้นส่วนของคุณ
พร้อมให้สั่งซื้อ
ระยะเวลารอมาตรฐานของผู้ผลิต: 28 สัปดาห์
แจ้งเตือนฉันเมื่อมีสินค้าในสต็อก
| จำนวน | ราคา (ราคาสินค้าไม่รวม vat) |
|---|---|
| 1+ | THB716.670 |
ราคาสำหรับสินค้า:Each
ขั้นต่ำ: 1
หลายรายการ: 1
THB716.67
บันทึกของรายการ
เพิ่มไปยังใบยืนยันคำสั่งซื้อ ใบแจ้งหนี้ และใบจัดส่งสินค้าสำหรับคำสั่งซื้อนี้เท่านั้น
ข้อมูลผลิตภัณฑ์
ผู้ผลิตTDK-LAMBDA
รหัสสินค้า4051149
Product RangeCCG3 Series
เอกสารข้อมูลทางเทคนิค
Power Supply ApplicationsITE
DC / DC Converter TypeSurface Mount DIP
Input Ratio4:1
Output Power Max3.12W
No. of Outputs2 Output
Output Voltage - Output 112V
Output Current - Output 1130mA
Output Voltage - Output 2-12V
Output Current - Output 2-130mA
Output RegulationRegulated
Isolation Voltage1.5kV
Input Voltage DC Nom12V
DC / DC Converter Output TypeFixed
Width10.4mm
Height11.5mm
Depth15.7mm
Input Voltage DC Min4.5V
Input Voltage DC Max18V
ภาพรวมของผลิตภัณฑ์
CCG3-12-12DR is a space saving CCG3 series isolated DC-DC converter. In addition to battery powered equipment, applications include process control, data communications, telecommunications and test or measurement related products. CCG3 converters features a plastic case and measure 15.7mm (length) x 10.4mm (width) x 11.5mm (height). On the highly automated production line utilising X-ray inspection, no encapsulation is used in order to avoid quality risks associated with silicone potting compounds during the customer reflow soldering process.
- Wide 4:1 input range, 4.5V to 18V input voltage range, dual output
- ±12V output voltage, ±0.13A output current, 3.12W max power, 84% efficiency (100% load, nominal I/P)
- IEC/UL/CSA/EN62368-1 certified, easier system compliance
- Reduced derating at high ambient temperatures, more useable power
- No silicone potting, reduced quality risk during surface mount reflow process
- Space saving package sizes, less board area needed, -40 to +100°C ambient operating temperature
- Surface mounting, switching frequency of 400KHz (fixed)
- Overcurrent, overvoltage and overtemperature protection, 5 years warranty
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
Power Supply Applications
ITE
Input Ratio
4:1
No. of Outputs
2 Output
Output Current - Output 1
130mA
Output Current - Output 2
-130mA
Isolation Voltage
1.5kV
DC / DC Converter Output Type
Fixed
Height
11.5mm
Input Voltage DC Min
4.5V
Product Range
CCG3 Series
DC / DC Converter Type
Surface Mount DIP
Output Power Max
3.12W
Output Voltage - Output 1
12V
Output Voltage - Output 2
-12V
Output Regulation
Regulated
Input Voltage DC Nom
12V
Width
10.4mm
Depth
15.7mm
Input Voltage DC Max
18V