หมายเลขชิ้นส่วนของผู้ผลิตLM4040BECT-2.5
รหัสสินค้า
ม้วนตัดแบ่ง4051384RL
เทปตัด4051384
หมายเลขชิ้นส่วนของคุณ
พร้อมให้สั่งซื้อ
ลงทะเบียนเพื่อรับข่าวที่นี่
ตัวเลือกบรรจุภัณฑ์
| ประเภทบรรจุภัณฑ์ | จำนวน | ราคาต่อหน่วย: | ทั้งหมด |
|---|---|---|---|
| ทั้งหมด ราคา (ราคาสินค้าไม่รวม vat) | THB157.40 | ||
เทปตัด & ม้วนตัดแบ่ง
| จำนวน | ราคา (ราคาสินค้าไม่รวม vat) |
|---|---|
| 5+ | THB31.480 |
| 10+ | THB20.560 |
| 100+ | THB16.490 |
| 500+ | THB15.180 |
| 1000+ | THB10.860 |
| 5000+ | THB10.420 |
บันทึกของรายการ
เพิ่มไปยังใบยืนยันคำสั่งซื้อ ใบแจ้งหนี้ และใบจัดส่งสินค้าสำหรับคำสั่งซื้อนี้เท่านั้น
ข้อมูลผลิตภัณฑ์
ผู้ผลิตSTMICROELECTRONICS
รหัสสินค้า
ม้วนตัดแบ่ง4051384RL
เทปตัด4051384
เอกสารข้อมูลทางเทคนิค
Voltage Reference TypeShunt
Product Range-
Reference Voltage Min2.495V
Reference Voltage Max2.505V
Initial Accuracy0.2%
Temperature Coefficient20ppm/°C
IC Case / PackageSOT-323
No. of Pins5Pins
IC MountingSurface Mount
Input Voltage Max-
Operating Temperature Min-40°C
Operating Temperature Max125°C
Qualification-
SVHCNo SVHC (25-Jun-2025)
Automotive Qualification Standard-
Reference Voltage2.5V
Voltage Reference Case StyleSOT-323
ภาพรวมของผลิตภัณฑ์
LM4040BECT-2.5 is a low power and high accuracy shunt voltage reference in 5 pin SOT323 package. It provides a stable output voltage over the industrial temperature range (-40 to +125°C), with a maximum temperature coefficient of 70ppm/°C. The very low operating current is a key advantage for power restricted designs. The LM4040 is very stable and can be used in a broad range of application conditions. Typical applications include portable, battery-operated equipment, data acquisition system and instrumentation.
- Output voltage is 2.5V
- Ultra low operating current of 10µA at 25°C
- High precision of +/- 0.2% at 25°C
- Stable when used with capacitive loads
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
Voltage Reference Type
Shunt
Reference Voltage Min
2.495V
Initial Accuracy
0.2%
IC Case / Package
SOT-323
IC Mounting
Surface Mount
Operating Temperature Min
-40°C
Qualification
Voltage Reference Case Style
SOT-323
Product Range
Reference Voltage Max
2.505V
Temperature Coefficient
20ppm/°C
No. of Pins
5Pins
Input Voltage Max
Operating Temperature Max
125°C
SVHC
No SVHC (25-Jun-2025)
Reference Voltage
2.5V