หมายเลขชิ้นส่วนของผู้ผลิต35PK470MEFC10X12.5
รหัสสินค้า2346520
Product RangePK Series
เอกสารข้อมูลทางเทคนิค
Capacitance470µF
Voltage(DC)35V
Capacitance Tolerance± 20%
Capacitor TerminalsRadial Leaded
Lifetime @ Temperature2000 hours @ 85°C
PolarityPolar
Capacitor Case / PackageRadial Leaded
Lead Spacing5mm
Product Diameter10mm
Product Length-
Product Width-
Product Height12.5mm
Product RangePK Series
Ripple Current680mA
Operating Temperature Min-40°C
Operating Temperature Max85°C
Qualification-
พบผลิตภัณฑ์จำนวน8
ภาพรวมของผลิตภัณฑ์
The PK series Miniature Aluminium Electrolytic Capacitor features load life of 2000hrs at 85°C and capacitance tolerance of ±20% (20℃, 120Hz).
- -40 to 85°C Temperature range
- 6.3 to 450VDC Rated voltage range
การใช้งาน
Industrial
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
Capacitance
470µF
Capacitance Tolerance
± 20%
Lifetime @ Temperature
2000 hours @ 85°C
Capacitor Case / Package
Radial Leaded
Product Diameter
10mm
Product Width
Product Range
PK Series
Operating Temperature Min
-40°C
Qualification
Voltage(DC)
35V
Capacitor Terminals
Radial Leaded
Polarity
Polar
Lead Spacing
5mm
Product Length
Product Height
12.5mm
Ripple Current
680mA
Operating Temperature Max
85°C