ตัวเลือกสำหรับ MPIF480-10B24
พบผลิตภัณฑ์จำนวน1
ภาพรวมของผลิตภัณฑ์
MPIF480-10B24 is an AC-DC DIN rail mount power supply. This power supply (AC/DC converter) featuring a cost-effective, energy efficient green power supply solution for standard DIN-rail mounting. This product offers a high level of stability and immunity to noise for industrial control equipment, machinery, and other industrial equipment in a variety of harsh environments. This light weight AC-DC converter have an extremely compact design and the standard rail (48mm) installation for space saving. With good EMC performance, compliant with international IEC/EN/UL62368, UL61010, UL508 standards for EMC and safety.
- Universal 85V AC 264V AC or 120V DC to 370V DC input voltage
- Accepts AC or DC input (dual-use of same terminal)
- High I/O isolation test voltage up to 3000VAC
- DC OK function and active PFC, PF <gt/> 0.95
- Low ripple & noise
- Output short circuit, over-current, over-voltage, over-temperature protection
- Ultra slim design with 48mm width
- 480W output power, 24V/20A nominal output voltage and current (Vo/Io)
- 94% efficiency (typ) at 230VAC
- Operating ambient temperature range from -30°C to +70°C
การใช้งาน
Power Supplies, Electronics, Utilities, Instrumentation, Electronics Design, Industrial
บันทึก
Standards: EN61558-1
ข้อมูลจำเพาะทางเทคนิค
ITE & Laboratory Equipment
480W
20A
Adjustable, Fixed
To Be Advised
1 Output
24VDC
85V AC to 264V AC